Ogłoszenia duszpasterskie na 16 kwietnia 2017 r. - WIELKANOC

1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św., jak w każdą niedzielę. Zbiórka ofiar na uczelnie katolickie w naszym kraju. W piątek ze względu na uroczyste obchody Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post.

2. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia. Zamiast kazania po każdej Mszy św. przed wystawionym Najśw. Sakramentem będziemy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W Niedzielę Miłosierdzia w parafiach na terenie całej Polski będą zbierane ofiary do puszek. Fundusze zostaną przekazane potrzebującym Syryjczykom. Zbiórka będzie wyrazem solidarności z narodem syryjskim, szczególnie w niemal całkowicie zniszczonym Aleppo. Od dwóch lat Aleppo nie ma dostępu do elektryczności i bieżącej wody. Brakuje również jedzenia. Przed wojną miasto liczyło około pięciu milionów mieszkańców. Obecnie jest ich niecałe 2 miliony.

3. Bardzo dziękuję za ofiarną pracę przy montażu dekoracji Grobu Bożego państwu Bromblik, a za ustawienie dekoracji kwiatowej Barbarze i Jarosławowi Zarębskim, wszystkim zaś za ofiary na kwiaty. W ostatnich dniach na ten cel mieszkańcy Rzeki złożyli 170 zł. „Bóg zapłać”. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, Niedziela Serca dla Parafii. Taca przeznaczona jest na  zapłacenie rachunku za ogrzewanie kościoła.

4. W niedzielę za tydzień o godz. 11.00 zapraszam na wspólne spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i rodziców kandydatów do bierzmowania.

5. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Łukasz Furman z Niegowonic, l. 25, stan wolny i Martyna Skrzek z Ryczówka, l. 25, stan wolny; Dawid Woźniczko z Rodak, l. 26, stan wolny i Alicja Srebnicka ze Skały, l. 26, stan wolny.

6. W niedzielę za tydzień rozpoczniemy peregrynację figury Matki Bożej Fatimskiej w naszych domach. W Ryczówku będzie to koniec ulicy Dolnej, u państwa Ziaja, w Rodakach koniec ulicy Wiejskiej, u państwa Majcher. Figury zostaną przekazane wspomnianym rodzinom w czasie Mszy św. o godz. 16.00. Codziennie ok. godz. 19.00 proszę rodzinę po sąsiedzku o odebranie figury i ustawienie w przygotowanym miejscu: stół nakryty białym obrusem, dwie świece zapalane na czas modlitwy, kwiaty. Wspólną modlitwę ułatwi dołączony modlitewnik. W intencji rodzin przyjmujących figurę Matki Bożej modlić się będziemy w czasie Mszy św. w środy.

7. Za nami piękne i bogate w treści przeżycia Wielkiego Tygodnia. Gratuluję tym, którzy w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę bardzo licznie uczestniczyli w wieczornych nabożeństwach, znajdując czas na czuwanie i modlitwę. To był dobrze wykorzystany czas. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w organizacji tych dni. Dziękuję druhom strażakom za zaciągnięcie warty przy Grobie Pańskim, dziękuję ministrantom, lektorom za przeczytane Słowo, pani katechetce, która z dziećmi bardzo aktywnie włączyła się w przeżycia Triduum Paschalnego, panu organiście za śpiew i grę, panu kościelnemu, który posprzątał kościół, asyście z procesji rezurekcyjnej, w tym paniom z Kół Gospodyń, wszystkim: dużym i małym, młodym i nieco starszym. „Bóg zapłać”. Takie dni są tylko raz w roku. Niech będą niezapomniane.

8. Polecam świąteczne numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

9. Wielkanoc jest po to, by szerzej otworzyć nasze oczy, by przebić się przez skorupę doczesności, by uwierzyć, że, choć nieboskłon bywa czasami zachmurzony i ponury, to ponad nim jest jasne słońce. „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Dobrze widzi się tylko sercem” - tę ważną dla wszystkich ludzi, szczególnie żyjących w naszych czasach myśl, przytoczył na ostatnim spotkaniu lis Małemu Księciu. Te słowa powinny być uznane, za jedne z ważniejszych na ścieżce życia każdego z nas. „Dlaczego szukacie żywego wśród zmarłych?" ON Zmartwychwstał!”. To jest powód prawdziwej radości, której wszystkim życzę!