Ogłoszenia duszpasterskie na 19 marca 2017 r. – III niedziela Wielkiego Postu

1. Kalendarz na ten tydzień: poniedziałek – uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najśw. Maryi Panny; środa – wieczorem Nowenna do Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej – z racji spowiedzi rekolekcyjnej w Kluczach Msza św. u nas będzie godz. później czyli o 18.00; sobota – uroczystość Zwiastowania Pańskiego, to również 25 rocznica powstania Diecezji Sosnowieckiej, spowiedź rekolekcyjna w Chechle, u nas Msza św. o godz. 13.30 (ze chrztem).

2. Ważne przypomnienie: początek astronomicznej wiosny wypada 20 marca czyli już jutro punktualnie o godzinie 11.29. Zmiana z czasu zimowego na letni nastąpi natomiast w nocy z najbliższej soboty 25 marca na niedzielę. Śpimy niestety krócej czyli przesuwamy zegarki o godzinę do przodu. Pamiętajmy o tym, by za tydzień nie spóźnić się na Mszę św.

3. W piątek o godz. 16.30 zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na Drogę Krzyżową. Dzieci przynoszą swoje krzyże. W niedziele o godz. 8.00 Gorzkie Żale.

4. Dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii.

5. Wczoraj w sprzątanie kościoła włączyli się mieszkańcy Ryczówka: Joanna Haberka, Kacper Haberka, Oliwia Haberka, Ewa Kopeć, Jolanta Kopeć, Sebastian Kopeć, Ewelina Chwist, Tadeusz Sierka, Olga Sierka, Marian Oracz, Lucyna Zaprzelska. Bardzo im za ten trud dziękuję. Dziękuję również za ofiary na kwiaty.

6. Dzisiaj spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. po Mszy o godz. 11.00.

7. Przed ołtarzem wystawiony jest krzyż, do którego przed i po nabożeństwach możemy podchodzić, by go adorować przez ucałowanie lub przyklęknięcie i chwilę modlitwy. Jest też koszyk, do którego możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Bożego w naszym kościele.

8. Rekolekcje wielkopostne planowane są w naszej parafii od 5 do 8 kwietnia. W jej ramach planowana jest Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii, w tym roku od granicy Ryczówka. Zachęcam do modlitwy w intencji rekolekcji.

9. W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą objawień fatimskich po Wielkanocy po domach będzie wędrowała figura Matki Bożej Fatimskiej, której poświęcenia dokona ks. biskup ordynariusz w najbliższą sobotę. W sosnowieckiej katedrze odbędą się tego dnia obchody jubileuszu 25 – lecia istnienia diecezji sosnowieckiej. Z naszej parafii pojedzie na tę uroczystość czteroosobowa delegacja, która zabierze dwie figury zakupione przez mieszkańców Rodak i Ryczówka.

10. W nowym „Gościu Niedzielnym” polecam uważnej lekturze kolejny odcinek cyklu fatimskiego czyli odpowiedź na pytanie, czy Rosja się nawróci. W nowej „Niedzieli” natomiast krótka historia kościoła św. Marka w Rodakach. Jest też nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” z dodatkiem: skarbonką na Jałmużnę Wielkopostną.

11. Mimo, że już od jutra wiosna, pamiętajmy, że to jeszcze marzec. A miesiąc marzec tak się maże, jak niegrzeczne dzieci. To kroplami deszczu kapie, to znów słońcem świeci.

Dobrego, błogosławionego, wiosennego tygodnia. Szczęść Boże!