Ogłoszenia duszpasterskie na 5 marca 2017 r. – I niedziela Wielkiego Postu

1. W piątek wszystkich dużych i małych zapraszam na Drogę Krzyżową o godz. 16.30, po której zostajemy na Mszę św. W niedziele Wielkiego Postu na pierwszą Mszę św. przychodzimy nie o 8.30, ale o 8.00. O tej godzinie Gorzkie Żale czyli śpiewane nabożeństwo Męki Pańskiej z rozważaniem pasyjnym.

Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, by wielki Post różnił się od innych okresów, by był czasem modlitwy, postu i jałmużny.

2. Przed ołtarzem jest już wystawiony krzyż, do którego przed i po nabożeństwach możemy podchodzić, by go adorować przez ucałowanie lub przyklęknięcie i chwilę modlitwy. Jest też koszyk, do którego możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Bożego w naszym kościele. Jednocześnie dziękuję za wszelkie zbiórki na ten cel na poszczególnych ulicach i w gronie sąsiadów. Może to być praktyczna realizacja jałmużny wielkopostnej.

3. Rekolekcje wielkopostne planowane są w naszej parafii od 5 do 8 kwietnia. Poprowadzi je ks. Czesław Rechul z Olkusza. Już rezerwujemy czas. Modlitwę o dobre przeżycie rekolekcji znajdziemy na naszej stronie internetowej i w gablotce.

4. Po Wielkanocy rozpocznie się w naszej parafii peregrynacja figur Matki Bożej Fatimskiej. Matka Boża w znaku figury będzie chciała odwiedzić wszystkie nasze domy. Szczegóły już wkrótce.

5. Zamówiłem sześć nowych, częściowo tapicerowanych krzeseł do kościoła. Są one potrzebne szczególnie w czasie ślubów i pogrzebów. Krzesła dotrą przed wakacjami.

6. Miejski Dom Kultury w Olkuszu zaprasza na specjalne projekcje filmu "Zerwany kłos": niedziela, godz. 18.15; poniedziałek, godz. 16.00 i wtorek, godz. 18.00. Bilety można kupić osobiście lub przez internet.

7. Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Chorób Płuc i Rehabilitacji w Jaroszowcu informuje, że została otwarta Poradnia Pulmonologiczna. Dodatkowe informacje można uzyskać, dzwoniąc do sekretariatu szpitala.

8. W związku z wystąpieniem na terenie naszego kraju wysoce zjadliwej grypy ptaków Powiatowy Lekarz Weterynarii w Olkuszu informuje, że nadal obowiązuje zakaz wypuszczania drobiu.

9. Polecam nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.

10. W środę Dzień Kobiet, a w piątek Dzień Mężczyzn. Wszystkim życzę, byśmy w te dni odnaleźli: w ciszy swoje myśli i marzenia, w bliskich nam osobach siłę i piękno stworzenia, w otaczającym świecie radość istnienia, w kolorach, smakach i zapachach wielkość natchnienia,  a w sobie miłość. Dobrej niedzieli wszystkim życzę. Szczęść Boże!