Ogłoszenia duszpasterskie na 26 lutego 2017 r.1.Kalendarz tygodnia: najbliższe dni to Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Środa Popielcowa rozpocznie święty czas Wielkiego Postu, to również Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym tygodniu również I piątek miesiąca.

Wyjątkowo Mszy św. w Ryczówku nie będzie, zapraszam do kościoła na Drogę Krzyżową. Tego dnia gorąco namawiam do spowiedzi pierwszopiątkowej dorosłych i dzieci. W sobotę święto św. Kazimierza, królewicza. Pamiętajmy, że to już Wielki Post.

2. A Wielki Post rozpoczynamy w Środę Popielcową. Tego dnia obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Oznacza to, że nie tylko nie jemy mięsa, ale z miłości do Pana Boga ograniczamy również ilość spożywanych posiłków. Dotyczy to także osoby korzystające z żywienia zbiorowego. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 9.00 i 17.00. W czasie tych Mszy posypanie głów popiołem. Do domów popiół zabieramy wyjątkowo tylko dla tych osób, które np. z powodu choroby nie mogą przyjść do kościoła. Na posypanie głów popiołem proszę, by panie zdjęły czapki.

3. W piątek wszystkich dużych i małych zapraszam na pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30, po której zostajemy na Mszę św. W niedziele Wielkiego Postu na pierwszą Mszę św. przychodzimy nie o 8.30, ale o 8.00. Dotyczy to też ministrantów. O tej godzinie Gorzkie Żale czyli śpiewane nabożeństwo Męki Pańskiej z rozważaniem pasyjnym.

4. Rekolekcje wielkopostne planowane są w naszej parafii od 5 do 8 kwietnia. Już rezerwujemy czas.

5. Wczoraj w sprzątanie kościoła włączyli się mieszkańcy Ryczówka: Tomasz Ziaja, Szymon Ziaja, Renata Sierka, Halina Kaszuba, Mirosława Wnuk, Teresa Plutka. Bardzo im za tę ofiarną pracę dziękuję. Szkoda, że nie przyszli inni…

6. Zakupione zostały do zakrystii nowe, kryształowe ampułki. Stare były już popękane i potłuczone. Ampułki to naczynia liturgiczne, w których przechowywane jest wino lub woda. Rozpocząłem też proces przygotowania tzw. Księgi Obiektu, którą nakazują prowadzić przepisy w obiektach użyteczności publicznej. M.in. trzeba sprawdzić w kościele elektrykę, zabezpieczenie przeciwpożarowe i konstrukcję budynku.

7. Z tyłu kościoła, pod gazetami, można sobie wziąć ulotkę Caritas dotyczącą możliwości przekazania 1 procenta podatku.

8. Polecam nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.

9. Na koniec baśń: pewne trzy parafie nawiedziła plaga wiewiórek. Całe dziesiątki rudych stworzonek zamieszkały w murach kościołów. Członkowie pierwszej parafii uznali to za wolę Boga i wiewiórki zostały. W drugiej parafii delikatnie wyłapano wszystkie i wywieziono do lasu, lecz po trzech dniach wróciły.

 Tylko w trzeciej parafii znaleziono właściwe rozwiązanie: wiewiórki zostały ochrzczone i wpisane do rejestrów parafialnych. Od tej pory widuje się je tylko na Wielkanoc i w Boże Narodzenie.

Dobrej niedzieli wszystkim życzę. Szczęść Boże!