Ogłoszenia duszpasterskie na 2 sierpnia 2015 r.1. W tym tygodniu: wtorek - wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów; w środę wieczorem nabożeństwo ku czci NMP Częstochowskiej; czwartek - święto Przemienia Pańskiego; w piątek I piątek miesiąca, okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej; sobota - święto rocznicy poświęcenia bazyliki katedralnej w Sosnowcu. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli będąc w stanie łaski uświęcającej, nawiedzając kościół i modląc się w intencjach Ojca św.

2. Pomyślmy o naszym udziale w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Rozpocznie się w przyszłą niedzielę i potrwa do czwartku. Pierwszego dnia pielgrzymi mają swój postój m.in. w Rodakach około godz. 15.00. Dzisiaj po Mszy św. o 16.00 w Kluczach spotkanie przepielgrzymkowe i szansa na zapisanie się.

3. W najbliższą sobotę w Rodakach ok. 16.00 konferencja dla pielgrzymów z Krakowa. Cały plac wokół kościoła będzie nagłośniony. Ok. 18.00 przyjdą natomiast pielgrzymi z Andrychowa. Zgodnie z zasadą „Gość w dom, Bóg w dom” zachęcam do przyjęcia ich gościnnie, po staropolsku. W niedzielę z racji pobytu pielgrzymów Msza św. pół godziny wcześniej, niż zwykle, czyli o 8.00. Być może będzie ona przy kamiennym ołtarzu przed kościołem.

4. Wielkie dzięki wszystkim, którzy wczoraj byli na pielgrzymce w Sandomierzu.

5. Od wtorku do piątku Msze św. w naszej parafii gościnnie będzie odprawiał ksiądz proboszcz z Klucz. Do ks. Marka trzeba się też zwracać w tych dniach w sprawach np. ewentualnego pogrzebu czy wizyty u chorych. W piątek będzie też spowiadał przed Mszą św.

6. Chyba żadna broń nie budziła tak powszechnego i globalnego strachu jak broń jądrowa. Właśnie mija 70 lat od zrzucenia bomby atomowej na Hiroszimę. I o tym można przeczytać w nowym „Gościu Niedzielnym”. W „Niedzieli” natomiast tekst o dąbrowskim sanktuarium Matki Bożej Anielskiej, gdzie dzisiaj jest odpust.

7. Jasio mówi do taty:
- Dziadek miał rację, że nie powinienem chodzić do nocnych lokali, bo mógłbym zobaczyć tam coś niewłaściwego.
- A coś tam zobaczył?
- Dziadka!

Dobrej niedzieli i tygodnia, wszystkim solenizantom i jubilatom wielu Bożych łask. Szczęść Boże!