Ogłoszenia duszpasterskie na 26 lipca 2015 r.1. W tym tygodniu: w środę wspomnienie św. Marty, wieczorem zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo ku czci NMP Częstochowskiej; piątek - św. Ignacego z Loyoli; czuwanie w Jaroszowcu; sobota - św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. W przyszłą niedzielę z okazji tzw. odpustu Porcjunkuli można uzyskać odpust zupełny będąc w stanie łaski uświęcającej, nawiedzając kościół i modląc się w intencjach Ojca św.

2. Dzisiaj w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona podróżnych, po każdej Mszy św. błogosławić będę kierowców i pojazdy mechaniczne. Można sobie kupić żelowe naklejki - ryby i ze św. Krzysztofem oraz breloki do kluczy z modlitwą kierowcy po 5 zł.

3. We wtorek do naszej parafii ok. godz. 19.00 dotrą pielgrzymi z Bachledówki czyli pielgrzymki góralskiej. Tu będą nocować. Tradycyjnie zachęcam do ich przyjęcia i ugoszczenia. W środę rano w naszym kościele będzie dla nich Msza Święta.

4. Pomyślmy o naszym udziale w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Rozpocznie się ona 9 sierpnia i potrwa do 13 sierpnia. Zapisać się można w naszej parafii po Mszach św. w zakrystii. Koszty pielgrzymki: 50 zł. plus, jeśli ktoś będzie chciał, 15 zł. za autokar, który przywiezie pielgrzymów z powrotem. Po raz pierwszy pielgrzymka sosnowiecka będzie przechodzić przez Rodaki i tu będzie mieć postój.

5. W sobotę osoby, które się zapisały, wyjeżdżają na pielgrzymkę do Sandomierza. Wyjazd sprzed kościoła punktualnie o 6.00 rano. Powrót późnym wieczorem.

6. Wczoraj w sprzątanie kościoła włączyli się mieszkańcy Ryczówka z ul. Kwaśniowskiej. Byli to: Renata Jurczyk, Ewa, Zofia, Stanisław Adamik, Renata Madejska, Janina Bednarz, Maria Szmidt - Kowalska. Ofiarę na kwiaty złożyły rodziny Janikowskich, Pandel i Sosnowskich. Wielkie „Bóg zapłać”!

7. W związku z pożarem sklepu pani Agnieszki Baca, Rada Sołecka w Rodakach podjęła inicjatywę zbiórki pieniędzy, aby chociaż w ten sposób dać wyraz solidarności w tym jakże trudnym dla niej okresie. Rada Sołecka rozpocznie zbiórkę w środę. Polegać będzie na dobrowolnym przyłączeniu się do akcji, lista przekazana będzie pierwszemu mieszkańcowi danej ulicy i przekazywana sąsiadowi. Szczegóły są na stronie internetowej parafii!

8. Na stojaku z tyłu kościoła są nowe numery tygodników. W „Niedzieli” w cyklu przedstawiającym parafie diecezji, tym razem Rodaki. W „Gościu Niedzielnym” o Cudach Matki Zagłębia czyli sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej.

9. I na koniec historia z gabinetu lekarskiego: kobiecie chorej na astmę lekarz zaleca:
 - Niech pani codziennie rano pije jedno surowe jajko.
- Nie może mi pan przepisać innej kuracji? Ja nie znoszę jajek!
- A kto je pani każe znosić?!

Dobrego tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!