Ogłoszenia duszpasterskie na 19 lipca 2015 r.1. W tym tygodniu: poniedziałek - bł. Czesława, kapłana; środa - św. Marii Magdaleny, wieczorem zapraszam na nabożeństwo ku czci NMP Częstochowskiej; czwartek - św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; piątek - św. Kingi, dziewicy, sobota - św. Jakuba Apostoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wielu Bożych łask.

2. W przyszłą niedzielę w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona podróżnych, po każdej Mszy św. błogosławić będę kierowców i pojazdy mechaniczne: samochody, traktory, rowery, motocykle, quady, hulajnogi. Będzie też można sobie kupić żelowe naklejki - ryby i ze św. Krzysztofem oraz breloki do kluczy z modlitwą kierowcy po 5 zł.

3. W okresie urlopów i wakacji zachęcam do poświęcenia większej ilości czasu na modlitwę, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych.

4. Pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:
Damian Kijas, l. 29, stan wolny, zam. w Warszawie - Olga Jaroszewska, l. 29, stan wolny, zam. w Warszawie;
Piotr Mogiła, l. 24, stan wolny, zam. w Kwaśniowie, wcześniej Rodaki - Malwina Czerwińska, l. 22, stan wolny, zam. w Hucisku.

5. Pomyślmy o naszym udziale w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Rozpocznie się ona 9 sierpnia i potrwa do 13 sierpnia. Wystarczą chęci, namiot i materac oraz kilka dni urlopu dla pracujących. Zapisać się można w naszej parafii lub na spotkaniu przedpielgrzymkowym w Kluczach. Koszty pielgrzymki: 50 zł. plus, jeśli ktoś będzie chciał, 15 zł. za autokar, który przywiezie pielgrzymów z powrotem.

6. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca - Niedziela Serca dla Swojej Parafii. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na inwestycje. „Bóg zapłać” za nie i za, mam nadzieję, towarzyszącą im modlitwę. Osoby, które 1 sierpnia jadą na pielgrzymkę do Sandomierza proszę, by dzisiaj wpłaciły resztę pieniędzy.

7. W najbliższą sobotę zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców Ryczówka z ulicy Kwaśniowskiej. Zapraszam o godz. 9.00, proszę przynieść w miarę możliwości wszystko, co potrzebne. I dziękuję za dbanie o swój kościół. Ci, którzy tego nie mogą zrobić, mogą w porozumieniu z panią Basią zadbać o kwiaty do ołtarza.

8. Wyrastali w środowisku, które straszyło wszystkich Wielkim Katolickim Babilonem, a na widok księdza przechodziło na drugą stronę ulicy. Dziś bez owijania w bawełnę opowiadają o swej duchowej wędrówce. Muzycy rockowi czynią to w nowym „Gościu Niedzielnym”. „Niedziela” przedstawia Sanktuarium w Rychwałdzie k. Żywca, które świętuje 50. rocznicę koronacji słynącego łaskami obrazu Matki Bożej z Dzieciątkiem

9. Na koniec coś z historii wojskowych.

Sierżant mówi do szeregowca:
- Żołnierzu, wymieńcie najgroźniejszy nabój.
- Dziewczyna, panie sierżancie.
- Co wy mówicie?
- Melduję, że jak taka ładna wpadnie w oko, to zrani serce, podziurawi kieszenie i na koniec wyjdzie bokiem, panie sierżancie.

Dobrego, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!