Z Wadowic na Jasną Górę przez Rodaki405 osób wędruje na Jasną Górę z papieskiego miasta Wadowice. 16 lipca w południe pielgrzymi odpoczywali na placu kościelnym i w kościele w naszej parafii. W sumie mają do pokonania 145 kilometrów.

Pielgrzymkę rozpoczęła odprawiona w bazylice Ofiarowania NMP Msza święta, która zgromadziła pielgrzymów wraz z żegnającymi ich rodzinami i przyjaciółmi. Podczas nabożeństwa udzielono jednej parze sakramentu małżeństwa. Dlaczego akurat na pielgrzymce? Bo właśnie pielgrzymka do Częstochowy połączyła ich serca. Pielgrzymi w niedzielę (19.07) około godz. 12 będą modlić się przed ołtarzem Matki Bożej Częstochowskiej. Potem wieczorem autokarami wrócą do Wadowic, by na koniec przemaszerować jeszcze ulicami miasta.