Ogłoszenia duszpasterskie na 4 września 2016 r.1. W tym tygodniu: środa – wieczorem Nowenna do Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej; czwartek – święto Narodzenia NMP. W miniony piątek swoje imieniny miał ks. Stefan Walusiński. Pamiętajmy w modlitwach o emerytowanym proboszczu naszej parafii.

2. Dzisiaj na Mszy św. o 11.00 poświęcenie przyborów szkolnych. Uczniom życzymy, aby spotkali na swojej drodze mądrych i szlachetnych wychowawców, nauczycieli i katechetów, którzy oprócz niezbędnej wiedzy nauczą ich jak należy żyć, aby być mądrym, dobrym i szczęśliwym człowiekiem.

3. Zapraszam na pielgrzymkę autokarową do Kościołów Jubileuszowych: Bazyliki Katedralnej Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny w Sosnowcu i Bazyliki Najśw. Maryi Panny w Piekarach Śląskich. Pielgrzymka planowana jest na 17 września (sobota). Zapisy w zakrystii. Szczegóły są na naszej stronie internetowej i w gablotce.

4. Tydzień temu w sobotę odbyło się sprzątanie kościoła. Włączyły się w nie następujące osoby: Bogusława Sosnowska, Małgorzata Firek, Anna Kowalska, Danuta Majewska, Alfred Majewski, Adam Pandel, Katarzyna Frankowska, Janusz Szeląg, Grzegorz Antoniak, Zofia Grubka. „Bóg zapłać” za ten trud.

5. Podobnie, jak w poprzednim roku szkolnym, także teraz dzieci po Mszy św. niedzielnej o 11.00 dostawać będą pamiątkowe naklejki przypominające treść Ewangelii.

6. Dzisiaj papież Franciszek dokonuje kanonizacji czyli ogłasza świętą Matkę Teresę z Kalkuty. Sylwetkę tej niezwykłej świętej znajdziemy w nowym „Gościu Niedzielnym”. Tam też o jednym ze zrujnowanych przez trzęsienie ziemi miasteczek we Włoszech. Do wrześniowego numeru „Małego Gościa” dołączona jest gra POCZĄTEK.PL. A za tydzień w „Niedzieli” artykuł o naszej parafii…

7. Wójt Klucz informuje, że od jutra wdrażany będzie nowy system zasilania w wodę dla miejscowości Golczowice, Chechło, Kwaśniów Dolny i Górny, Hucisko, Rodaki, Ryczówek, Kolbark, Zalesie Golczowskie, Cieślin i Jaroszowiec z nowego ujęcia wody w Kolbarku. Nie będzie dłuższych przerw w dostawie wody. Podczas trwania przepięcia, woda będzie poddawana dalszemu uzdatnianiu przez chlorowanie.

8. Górale mają swoje czasami bardzo mądre definicje bardzo poważnych rzeczy. Niektóre na swoich wykładach cytował ks. prof. Józef Tischner. Kiedyś zapytano go, jak brzmi góralska definicja filozoficznego i teologicznego określenia nicość. Czyli co to jest „nic”. Ten miał odpowiedzieć: Nicość – to jest pół litra na dwóch.

Dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!