Drewniana Jura (wideo)Racławice, Paczółtowice, Ojców, Iwanowice, Dłużec, Boronów, Zrębice, Rodaki - wszystkie te miejscowości łączy fakt, że na ich terenie stoją drewniane kościoły. W sześciominutowym filmie refleksyjnie przedstawia je Refleksja TV. Koniecznie trzeba obejrzeć!

Powstał film „Drewniana Jura” – to piąty odcinek cyklu „Jurajska Kraina”. W piątek (29 lipca) o godz. 18.00 odbyła się jego premiera. Film zrealizowany jest metodą poklatkową w bardzo dużej rozdzielczości 4K. W ślad za filmowcami można podziwiać urocze kościoły z zewnątrz, ale zajrzeć do wnętrz, aby przyjrzeć się detalom - krzyżom, obrazom, świecznikom czy polichromiom. Wycieczce tej będzie towarzyszyć hipnotyczna muzyka doskonale Marcina Kłysewicza oddającą klimat Szlaki Architektury Drewnianej.

„Jurajska Kraina” to seria 8 filmów dokumentujących piękno przyrody i zabytków Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Projekt jest unikalny. Nie tylko ze względu na to, że filmy realizowane są w niezwykle wysokiej rozdzielczości (4k), a podkład muzyczny jest w pełni autorski. Ale przede wszystkim dlatego, że za produkcją nie stoją instytucje publiczne. Czas i pieniądze na jego powstanie poświęca dwójka pasjonatów z RefleksjaTV.pl, przy wsparciu sponsorów.