Ogłoszenia duszpasterskie na 24 lipca 2016 r.1. W tym tygodniu: poniedziałek – św. Jakuba Apostoła, patrona m.in. Hiszpanii; wtorek – św. Joachima i Anny, rodziców Matki Bożej; piątek – św. Marty. W przyszłym tygodniu Msze św., poza poniedziałkiem, będą o godz. 19.00. Proszę też o kontakt rodzinę, która w sobotę za dwa tygodnie ma zamówiony roczek.

2. Dzisiaj goście z Hiszpanii uczestniczyć będą we Mszy św. parafialnej o 11.00. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. dr Grzegorz Koss z Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu. Msza św. częściowo będzie po hiszpańsku. O godz. 17.00 wszystkich zapraszamy na ognisko na placu za remizą. Młodzież będzie mogła zagrać w piłkę. W poniedziałek pożegnamy naszych gości.

3. Dzisiaj w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona podróżnych, po każdej Mszy św. błogosławić będę kierowców i pojazdy mechaniczne: samochody, traktory, rowery, motocykle, quady, hulajnogi. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na środki transportu dla misjonarzy.

4. Zapraszamy 12 sierpnia (piątek) na pielgrzymkę autokarową do Lichenia. W programie m.in. zwiedzanie największego kościoła w Polsce, Msza św., podziwianie widoków z wysokości 31 piętra, spacer po Lasku Grąblińskim. Wyjazd sprzed kościoła w Rodakach o godz. 3.30. Koszt udziału w pielgrzymce: m.in. autokar, obiad, opłata za wjazd na wieżę, przewodnik – 110 zł. Przy zapisie w zakrystii po Mszach św. wpłacamy zaliczkę: 50 zł., resztę w niedzielę, 7 sierpnia. Program pielgrzymki znajduje się w gablotce i Internecie.

5. Dobrej niedzieli i tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!