Ogłoszenia duszpasterskie na 17 lipca 2016 r.1. Zaproszenie Biskupa Sosnowieckiego: Drodzy Diecezjanie! W naszej diecezji, w okresie poprzedzającym Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, będzie przebywać ponad trzy tysiące pielgrzymów z różnych zakątków świata. Pierwsi młodzi goście przybędą do nas już 19 lipca i pozostaną na terenie naszej diecezji do 25 lipca. Dla wszystkich będzie to okazja do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zawierania znajomości, a może nawet nawiązania przyjacielskich relacji.

Wszystkich diecezjan, szczególnie młodzież, zachęcam do pielgrzymowania na Jasną Górę w piątek 22 lipca. Następnego dnia, w sobotę 23 lipca, zapraszam na główną uroczystość zwieńczającą SDM 2016 w diecezji sosnowieckiej, która odbędzie się na Placu Papieskim w Sosnowcu. Oprócz przybyłej do nas młodzieży, uczestniczyć w niej będzie kilkunastu biskupów i kilkudziesięciu kapłanów z całego świata oraz zaproszeni goście. Proszę, niech nie zabraknie w tym dniu nikogo z Was. W programie uroczystości o 16.00 występy artystyczne; o 17.30 Msza św. koncelebrowana, później czas na posiłek i montaż słowno-muzyczny "Miłość potężniejsza niż śmierć", który zakończy błogosławieństwo. Wszystkim przybyłym do nas gościom i Wam, Drodzy Diecezjanie, życzę głębokich przeżyć duchowych i przyjemnej zabawy. Wasz Biskup + Grzegorz.

2. Tak, jak to już ogłaszałem, do naszej parafii w środę wieczorem przybędzie 14 mieszkańców Teneryfy w Hiszpanii. Zamieszkają u rodzin. W czwartek, po śniadaniu, w kościele w Kluczach o 8.00 zostaną oficjalnie przywitani przez wójta i dziekana. W programie spotkanie w Papierniku i przejazd na zamek w Ogrodzieńcu. O godz. 16.00 wszystkich zapraszam do Chechła, na Pustynię Błędowską.  Na punkcie widokowym „Dąbrówka”, tam gdzie kiedyś stał schron, zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem naszego księdza biskupa Grzegorza Kaszaka, biskupów i księży zza granicy. W programie jest również pokaz skoków spadochronowych, występy młodzieży z kilku gmin (Ogrodzieniec, Łazy, Dąbrowa Górnicza, Sławków, Pilica, Bukowno, Bolesław, Klucze) i promocja lokalnych produktów przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich oraz stowarzyszenia. O godz. 18.00 zaplanowano koncert, na którym wystąpią: zespół "Gramy z Pokusą", chrześcijański zespół rockowy "La Pallotina” oraz gwiazda wieczoru - "Raz Dwa Trzy”. Spotkanie zakończy Apel Jasnogórski – przejście przez bramę na pustynię i udzielenie błogosławieństwa. Szczegóły na plakacie w gablotce i w Internecie. Zatem w czwartek na 16.00 zapraszam wszystkich na Pustynię Błędowską od strony Chechła.

W piątek planowana jest piesza pielgrzymka z Wrzosowej na Jasną Górę. Z naszej parafii uczestniczyć w niej będzie 10 osób. W sobotę na godz. 16.00 wszystkich zapraszam na Plac Papieski w Sosnowcu.

W niedzielę goście z Hiszpanii uczestniczyć będą we Mszy św. parafialnej o 11.00. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. dr Grzegorz Koss z Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu. Msza św. częściowo będzie po hiszpańsku. O godz. 17.00 zapraszamy na ognisko na placu za remizą. W poniedziałek pożegnamy naszych gości. Już dzisiaj dziękuję wszystkim, którzy pomagają w godnym przyjęciu pielgrzymów z Hiszpanii: Romanowi Pandlowi, Adamowi i Wojciechowi Bromblikom oraz rodzinom, którzy będą gościć przybyłych w swoich domach. Po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszam te rodziny na krótkie spotkanie organizacyjne.

3. W sobotę, 23 lipca około godz. 15.30 na placu przed kościołem swój postój będą mieli uczestnicy Pielgrzymki Kaszubskiej. To najdłuższa piesza pielgrzymka w Polsce, bowiem wyrusza m.in. z Helu. Byłoby miło, gdyby ktoś zechciał poczęstować odpoczywających domowym ciastem, kompotem czy sokiem.

4. W przyszłą niedzielę w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona podróżnych, po każdej Mszy św. błogosławić będę kierowców i pojazdy mechaniczne: samochody, traktory, rowery, motocykle, quady, hulajnogi.

5. Dzisiaj III niedziela miesiąca czyli Niedziela Serca dla Parafii. „Bóg zapłać” za okazane serce, ofiary i modlitwy.

6. Zapraszamy 12 sierpnia (piątek) na pielgrzymkę autokarową do Lichenia czyli miejsca objawień Matki Bożej. W programie m.in. zwiedzanie największego kościoła w Polsce, Msza św., podziwianie widoków z wysokości 31 piętra, modlitwa na sztucznej górze Golgoty, spacer po Lasku Grąblińskim. W 1949 roku parafię licheńską objęło Zgromadzenie Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, zakon założony w 1673 roku przez Stanisława Papczyńskiego (5 czerwca tego roku ogłoszony świętym!). W 2004 roku, po dziesięciu latach prac, oddano do użytku monumentalną pięcionawową bazylikę z centralną kopułą. Jest to obecnie największa świątynia w Polsce, ósma w Europie i dwunasta na świecie.
Program pielgrzymki: 3.30 – wyjazd sprzed kościoła w Rodakach. Do przejechania jest ok. 350 km. Później dwugodzinne zwiedzanie z przewodnikiem, Msza św. w bazylice, obiad w Domu Pielgrzyma, wyjazd windą na wieżę – punkt widokowy, wyjazd do Lasku Grąblińskiego. Bardziej szczegółowy program jest w gablotce przed kościołem i na stronie internetowej parafii. Koszt udziału w pielgrzymce: m.in. autokar, obiad, opłata za wjazd na wieżę, przewodnik – 110 zł. Przy zapisie w zakrystii po Mszach św. wpłacamy zaliczkę: 50 zł., resztę w niedzielę, 7 sierpnia.

7. W ramach ogłoszeń dzisiaj początek cyklu autentycznych ogłoszeń parafialnych znalezionych na stronach internetowych z różnych stron Polski:
ogłoszenie 1: Cała wspólnota dziękuje chórowi młodzieżowemu, który na okres wakacji zaprzestał swojej działalności.
Ogłoszenie 2: Za tydzień Wielkanoc. Bardzo proszę wszystkie panie składać jajka w przedsionku.
I ogłoszenie 3: Pan Kowalski został wybrany na urząd kustosza naszej parafii. Nie mogliśmy znaleźć nikogo lepszego.

Dobrej niedzieli i tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!