Ogłoszenia duszpasterskie na 12 czerwca 2016 r.1. W tym tygodniu: poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła; wtorek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; środa – bł. Jolanty, zakonnicy, o 18.00 zapraszam na Nowennę do NMP Częstochowskiej; piątek – św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika, głównego patrona diecezji sosnowieckiej.

2. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca PJ: od wtorku do piątku tutaj w kościele o godz. 18.00, w poniedziałek o godz. 17.00 do kościoła św. Marka.

3. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Emil Włodyga, l. 31, zam. w Jaroszowcu i Agnieszka Grzanka, l. 25, zam. w Ryczówku. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, w sumieniu jest zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej.

Tradycyjnie przypominam przy tej okazji, że sprawy kancelaryjne zasadniczo załatwiamy w dni powszednie bezpośrednio po Mszach św. Wyjątkiem są wezwania do chorego i pogrzeby. Intencje mszalne można też zamówić po Mszach św. w zakrystii.

4. Wczoraj pielgrzymowaliśmy na Górę Św. Anny. Bardzo dziękuję za wspaniałą atmosferę wszystkim uczestnikom wyjazdu. W sierpniu będzie okazja do udziału w dwóch pielgrzymkach: do Lichenia oraz do kościołów jubileuszowych – sosnowieckiej bazyliki katedralnej i sanktuarium w Piekarach Śląskich. Szczegóły podam wkrótce!

5. W sobotę w ramach obchodów 630-lecia Rodak odbędzie się jubileuszowe świętowanie w klimacie sprzed wieków. Organizatorzy zapraszają na godz. 15.00 do  Dworu, skąd przy akompaniamencie orkiestry dętej wyruszy uroczysty pochód przez wieś. Półtorej godziny później zaplanowano kolejne atrakcje na placu przy remizie: walki rycerzy, dawne tańce, plenerowa mennica. Na najmłodszych czeka szereg konkursów, quizów, gier i zabaw. O kulinarną stronę imprezy zadbają panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rodakach, oferując tradycyjne przysmaki. Bardzo prosimy o zadbanie o porządek przed swoimi domami, zwłaszcza na trasie przemarszu orszaku.

6. Przyszła, trzecia niedziela miesiąca będzie Niedzielą Serca dla Parafii. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary na tacę oraz bezpośrednio na konto. Bardzo dziękuję pani Teresie Kidawa za posadzenie nowych kwiatów na placu przed kościołem.

7. Można się zapisywać na Kampus JPII. Tygodniowe wydarzenie jest częścią Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W Jerzmanowicach młodzi ludzie będą mogli wziąć udział w katechezach, Mszach św., ale także koncertach czy spotkaniach z ludźmi wartymi poznania. W dniach wydarzeń centralnych z udziałem papieża Franciszka młodzież będzie dojeżdżać do Krakowa autokarami wynajętymi przez diecezję, by tam korzystać z możliwości, jakie daje pakiet pielgrzyma. Jego wykupienie umożliwia jednocześnie dostanie się do bliższych sektorów w czasie spotkań z Ojcem św. W trakcie trwania Kampusu organizator, diecezja sosnowiecka, gwarantuje wyżywienie, noclegi w szkołach, w salach lekcyjnych, dojazd do granic Krakowa. Trzeba jednak wykupić krakowski „pakiet pielgrzyma” w kwocie 200 zł., które wpłacamy w momencie zapisu w parafii. Osoby niepełnoletnie muszą przybyć do Kampusu pod opieką osoby pełnoletniej. Kampus przeznaczony jest dla osób w wieku 15 - 35 lat i potrwa od 26 do 31 lipca. Dojazd do i z Jerzmanowic każdy uczestnik organizuje we własnym zakresie. Karty zgłoszenia dla osób niepełnoletnich oraz dorosłych można ściągnąć i wydrukować ze strony www.smds.pl

8. Dzisiaj na koniec coś z rozmów dwóch koleżanek.
Jedna mówi do drugiej:
- Dlaczego jeszcze nie wyszłaś za mąż, nikt cię nie prosił?

- Prosili i to nie raz!
- A kto?
- Mama z tatą.

Dobrej niedzieli i tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!