Ogłoszenia duszpasterskie na 5 czerwca 2016 r.1. W tym tygodniu: środa – wspomnienie św. Jadwigi Królowej, o 18.00 zapraszam na Nowennę do NMP Częstochowskiej; piątek – bł. Bogumiła, biskupa; sobota – św. Barnaby, Apostoła. Dzisiaj do puszki przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca PJ: od wtorku do piątku tutaj w kościele o godz. 18.00, w poniedziałek o godz. 17.00 p. Basia zaprasza do kościoła św. Marka. Wielkim zwolennikiem i czcicielem Serca Jezusowego był Ojciec Święty Jan Paweł II, który wielokrotnie dawał wyraz swej radości z faktu, że w Polsce ta forma pobożności jest wciąż obecna.

3. Rozpocząłem konsultacje w sprawie montażu ogrzewania w kościele. To bardzo duża inwestycja. Myślimy o zamontowaniu gazowych dmuchaw dużej mocy. Szczegóły podam w najbliższych tygodniach. Podobne ogrzewanie, chociaż ze względu na mniejszy kościół dużo słabszej mocy, zamontowano kilka miesięcy temu w Cieślinie. Nie ukrywam, że liczę tutaj na wsparcie całej parafii.

4. Bardzo proszę, aby wyjeżdżający na pielgrzymkę na Górę św. Anny wpłacali pozostałą część pieniędzy czyli 40 zł. Proszę też sprawdzić przy okazji brakujące dane adresowe i PESEL. Wyjazd w sobotę 11 czerwca o godz. 7.00 sprzed kościoła.

5. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” Andrea Bocelli, jeden z najbardziej rozpoznawanych śpiewaków w historii muzyki, słynny tenor, opowiada o swojej wierze. Jest też ciekawy tekst o zbliżających się Mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Dzisiaj odbywa się kanonizacja o. Stanisława Papczyńskiego, kaznodziei i spowiednika króla Jana III Sobieskiego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów. Sylwetka nowego świętego jest i w "Niedzieli" i w "Gościu". Polecam uważnej lekturze!

6. Na koniec coś z opowieści lekarskich: kardiolog bada mężczyznę.
– Proszę pana, niedobrze, ma pan arytmię serca, które bije bardzo nieregularnie. Czy czasami nie ma to związku z piciem przez pana alkoholu?
– Ależ skąd – odpowiada mężczyzna. – Ja piję bardzo regularnie…

Dobrej niedzieli i tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!