Ogłoszenia duszpasterskie na 29 maja 2016 r.1. W tym tygodniu: wtorek - święto Nawiedzenia NMP.; środa – św. Justyna, męczennika, to także Dzień Dziecka, wieczorem zapraszam na Nowennę do NMP Częstochowskiej; czwartek – zakończenie Oktawy Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa, procesja eucharystyczna wokół kościoła, poświęcenie wianków z ziół i kwiatów;

piątek – uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa – wieczorem nabożeństwo z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Zbawiciela, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, to także I piątek miesiąca – zapraszam najpierw na godz. 16.00 do wyremontowanej świetlicy w Ryczówku na Mszę św. pierwszopiątkową, w kościele natomiast przed godz. 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi;

sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP;

przyszła niedziela – ofiary na tacę przeznaczone są na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. Jak zwykle barwnie i bardzo uroczyście przebiegała procesja Bożego Ciała w naszej parafii. Tematem czterech ołtarzy były w tym roku cztery części Różańca św. W rozważaniach przy tych ołtarzach poruszany był bowiem temat Maryi jako Niewiasty Eucharystii. Wielkie „Bóg zapłać” przede wszystkim wykonawcom dekoracji czterech ołtarzy. Dziękuję także paniom z Kół Gospodyń, strażakom, ministrantom, panom organiście i kościelnemu, chórzystom, asyście i wszystkim uczestnikom uroczystości.

3. Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich w Rodakach i przy wsparciu strażaków i innych osób życzliwych przygotowane zostały trzy nowe feretrony. Feretrony zostały poświęcone w czasie Mszy św. na rozpoczęcie procesji Bożego Ciała. „Bóg zapłać” ofiarodawcom i wykonawcom drewnianych podestów. Feretron to przenośny, obustronnie namalowany obraz religijny w ozdobnych ramach, obustronna płaskorzeźba lub figura świętej postaci na podstawie.

4. We wtorek zapraszam dorosłych i dzieci na ostatnie nabożeństwo ku czci Najśw. Maryi Panny. Od środy nabożeństwa czerwcowe.

5. Członkowie Rady Parafialnej roznoszą do skrzynek pocztowych koperty z blankietem ofiary od rodzin na kolejny kwartał. Każda wpłata jest wpisywana do pamiątkowej księgi a za ofiarodawców modlimy się w czasie Mszy św. za Parafian. Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

6. Bardzo proszę, aby wyjeżdżający na pielgrzymkę na Górę św. Anny od dzisiaj po Mszach św. wpłacali pozostałą część pieniędzy czyli 40 zł. Proszę też sprawdzić przy okazji brakujące dane adresowe i PESEL. Wyjazd w sobotę 11 czerwca o godz. 7.00.

7. Przy wyjściu z kościoła są nowe numery tygodników „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Polecam wszystkim umiejącym czytać.

8. I na koniec coś dla nielubiących sprzątać:
Krzysio pyta swojej mamy:
- Mamo czy to prawda, że człowiek po śmierci w proch się obróci?
- Prawda synku.
- To u mnie pod łóżkiem ktoś umarł...

Dobrej niedzieli i tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!