Ogłoszenia duszpasterskie na 22 maja 2016 r.1. Dzisiaj Msze św. o godz. 8.30, 10.00 i 16.00 z naboż. majowym. W tym tygodniu: wtorek – NMP Wspomożycielki Wiernych; środa – Nowenna do NMP Częstochowskiej; czwartek – uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało); sobota – rajd rowerowy do kościołów naszego regionu ku czci Jana Pawła II.

2. Zapraszam na nabożeństwa ku czci Najśw. Maryi Panny czyli majowe z wyjątkiem poniedziałku i czwartku o godz. 18.00. Dzieci zapraszam we wtorek, środę i piątek. Myślę, że już najwyższa pora, by każdy z nas odpowiedział sobie na pytanie: ile razy byłem / byłam na nabożeństwie majowym?

3. Dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii. Wielki „Bóg zapłać” za każdą ofiarę. Zakupiliśmy podwójny mikrofon bezprzewodowy z odbiornikiem. Stary zaczął już szwankować i nie opłacało się go naprawiać. Koszt nowego: 550 zł. Członkowie Rady Parafialnej rozpoczęli roznoszenie do skrzynek pocztowych kopert z blankietem ofiary od rodzin na kolejny kwartał. Każda wpłata jest wpisywana do pamiątkowej księgi. Członkom Rady Parafialnej bardzo dziękuję za pomoc. A ci, którzy nie chcą włączyć się w prace parafialne niech nie krytykują. Nikt nikogo nie zmusza. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom!

4. W czwartek Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.30 i 11.00. Po tej drugiej Mszy św. wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy eucharystycznych.

Trasa procesji:

Na ul. Leśnej I ołtarz przy domu p. Danuty i Stefana Ładoń. Proszę o pomoc w jego przygotowaniu sąsiadów z ul. Leśnej, Kluczewskiej i początku Prostej.

Później pójdziemy ul. Bagienną i skręcimy w ul. Poprzeczną. II ołtarz przed domem p. Haliny Ładoń. Bardzo proszę o jego przygotowanie panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Ulicą Prostą i Długą dojdziemy do kościoła św. Marka. Tutaj III ołtarz przygotowany przez osoby opiekujące się kościółkiem pod kierunkiem Barbary i Jarosława Zarębskich.

Ulicą Długą i Strażacką przejdziemy następnie pod remizę i IV ołtarz przygotowany przez druhów OSP z rodzinami. Ulicami Szkolną i Prostą wrócimy do kościoła parafialnego.

W tym roku tematy czterech ołtarzy to cztery części Różańca Świętego: odpowiednio radosna, światła, bolesna i chwalebna. Zapraszam dzieci do aktywnego udziału w procesji, zwłaszcza uczniów po I Komunii św. Dziewczynki ubierają stroje komunijne lub krakowskie, chłopcy ubrania galowe. Wybierzmy się z nimi na łąkę, by uzbierać jak najwięcej płatków kwiatów. Zapraszam też panie z Kół Gospodyń i strażaków z obu wsi. Boże Ciało zaczyna się Mszą św., a kończy dopiero w kościele po błogosławieństwie końcowym. Trzeba więc uczestniczyć w całej uroczystości, od początku do końca. Warto też zadbać o wystrojenie okien symbolami eucharystycznymi, obrazami i flagami, zwłaszcza na trasie procesji. Dzieci i młodzież znajdą materiały w nowym „Małym Gościu Niedzielnym”.

5. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Katarzyna Depta, l. 26, stan wolny, zamieszkała w Cianowicach, parafia Smardzowice i Piotr Czerwiński, l. 33, stan wolny, zamieszkały w Rodakach.

6. Nie ma już niestety wolnych miejsc na wyjazd autokarowym na Górę Św. Anny.

7. Przy wyjściu z kościoła są nowe numery tygodników „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”. Polecam!

8. A na koniec coś z małżeńskich historyjek.

Mówi mąż do żony:
- Halinko, pamiętasz jacy byliśmy szczęśliwi dziesięć lat temu?
- Ależ Stasiu, dziesięć lat temu nie znaliśmy się wcale!
- No właśnie Halinko, no właśnie.

Dobrej niedzieli i tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!